Виховна робота

Виховна робота В Гребениківській ЗОШ І-ІІІ ст. здійснюється за  Програмою «Українська національна школа-родина», яка базується на матеріалах Конституції України, Закону України «Про освіту», Державної програми «Освіта. Україна ХХІ ст.», Концепції прав дитини, Декларації прав людини, положеннях «Українська національна школа-родина» , розроблених інститутом українознавства ім..Т.Шевченка під керівництвом академіка Кононенка.

Наша програма складається з пояснювальної записки та розділів : «Етнопедагогічні основи української національної школи-родини, класу-родини», «Напрями й умови реалізації програми «Українська школа-родина», «Вимоги до вчителів та батьків класу-родина», «Система формування особистості учня», « Робота з батьками».

У школі кожен клас працює за окремою виховною системою. Це «Я і моя родина» (1 клас), «Клас-родина» (2 клас), «Зернятко» (3 клас), «Класна сім`я – це маленьких… «Я» (4 клас), «Золоте зерно душі» (5 клас), «Реалізуй себе» (6 клас) . «Ми- родина» (7 клас), «Місто дружних» (8 клас), «Твори добро, бо ти -  людина»  (9 клас), «Громадянське виховання молоді в умовах українського державотворення» (10 клас), «Життя людини – найвища цінність» (11 клас).

«Ми – родина »

Структура  виховної  системи

Головна  мета  виховної  системи : формування  громадянина, вільного, творчого, здатного  розв’язати  завдання, які забезпечують  поступ  нації , розвиток  державності.

Завдання :

формування  в  учнів  уявлень  про  навколишній  світ  і  відносини  в ньому ;

виховання  моральної  культури, навчання  культури  поведінки;

формування  свідомої  мотивації  учнів  щодо  потреби  здорового  способу  життя;

вивчення  родинних  традицій, народних  звичаїв, обрядів, виховання  поваги  до  культурних  та  історичних  цінностей  українського  народу.

Зміст  структурних  компонентів  виховної  системи «Ми – родина»

Ми  і  світ

Мета: усвідомлення  єдності  власної  долі  з  долею  Батьківщини .

Форми  роботи :

Виховна  година:  «Любове  моя – Україно!», «Право, обов’язок  і  честь», «Збережемо  наш  скарб – рідну  мову».

Усний  журнал :  «Україна  від  козацьких  часів  до  сьогодення», «Історія  рідного  краю».

Конкурс  на кращий  літопис  роду.

Урок  мужності :  «Герої  поруч.», «Безсмертним  подвигам   своїм  вони  прославили  Вітчизну».

Година  духовності  «Великодні дзвони».

Операція  «Ветеран  живе  поруч».

Година  спілкування  «Вчинок,  відповідальність,  наслідки»,  «Знати,  щоб  пам’ятати».

Конкурс  малюнків  «Безсмертний  подвиг  українського  народу».

Батьківські  збори  «Формування  світогляду  та  духовного  світу  школяра».

Участь  в  олімпіадах,  конкурсах (конкурс  знавців  української  мови  ім. П. Яцика,  конкурси ,  вікторини під  час предметних  тижнів).

Ми - учні школи

Мета : Виховання моральної культури та культури поведінки учнів.

Форми роботи:

Диспут « Навіщо я прожив день, якщо не пізнав нічого нового».

Анкетування « Хочу позбутися негативних рис характеру».

Година спілкування « Ти і колектив», « Не роби іншим того чого не хочеш, щоб зробили тобі».

Бесіди  « Культура самопізнання і самовиховання».

Турнір ввічливих хлопців.

Сімейний урок « Шкільні традиції моєї родини».

Трудова операція « Посаджу дерево».

Батьківські збори «Роль родини в розвитку працездатності учня».

« Ми  і наше здоров’я»

Мета :  Сприяти фізичному вихованню учнів, лицарського  духу , козацької мужності, самовідданості, загартованості тіла і волі.

Форми роботи :

Бесіда « Збереження життя і  здоров’я  та запобігання  нещасним випадкам під час навчально-виховного  процесу», « Причини порушення здоров’я».

Олімпійський  тиждень .

Зустрічі з медичними працівниками.

Година спілкування « Правила  особистої гігієни в підлітковому віці» , « Людина – частина природи» .

Тренінг « Поганій звичці – НІ»

Батьківські збори : « Значення родини  в подоланні дитиною негативних  рис характеру».

Вікторина « Якщо хочеш  бути здоровим»

Конкурс плакатів  « Діти проти наркотиків».

Родинне коло

Мета : Усвідомлення цінностей соціального спілкування : розуміння особистих , родинних , громадських , національних та загальнолюдських  цінностей і уміння співпрацювати з іншими.

Форми роботи

Бесіда « Мій дім».

Конкурс плакатів « Моє родовідне дерево».

Рольова гра  «Конвенція про права дитини».

Конкурс «Тато , мама, я – бережлива сім’я».

Година спілкування «Школа взаємин. Батьки і діти».

Родинне свято  «Захоплення  моїх батьків».

Виховна година «Усе починається з родини».

Виготовлення  альбому-естафети «Сімейні свята».

Єралаш «Один день у житті класу».

Екскурсії  до музеїв, на підприємства; відвідування театру, виставок, обговорення книг.

Конкурс щедрівок  «Щедрий вечір».

Робота за програмою:

План-сітка 4 клас