Винниченко В.М.
Дата народження: 22.05.1970 р.н.
Освіта: Вища,Переяслово-Хмельницький філіал Києвського педагогічного інституту ім.Драгоманова
Спеціальність за дипломом: педагогіка, методика початкового навчання
Педагогічний стаж: 22 роки
Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст II категорії
Предмет, що викладає: математика, українська мова, літературне читання, образотворче мистецтво, Я у Світі, трудове навчання, фізкультура, музика.
Науково-методична прблема: Формування творчого інтелектуального розвитку учнів, впровадження новітніх інформаційно-комунікативних технологій на уроках математики.
Курси підвищення кваліфікації: Вчитель початкових класів, 13 червня 2014 року.
Конспект уроку математики
3 клас
Гребениківської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів
Вчитель Рудченко Людмила Василівна
Тема. Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд. Коротка форма коментування письмового додавання. Складання задач на дві дії за даним виразом. Істинні та хибні висловлювання.
Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам; формувати вміння складати задачі на дві дії за поданим виразом; розвивати логічне мислення; виховувати старанність.
Обладнання. Мультимедійна презентація, підручник, тестові завдання.
Тип уроку: урок - подорож
Хід уроку
І. Організація класу.
Дзвоник дав усім наказ -
До роботи, швидше, клас.
Працюватимемо гарно,
Щоб урок пройшов немарно.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Ви зможете відгадати куди ми сьогодні відправимося у подорож до …, якщо правильно обчислите приклади.
Гра «Шифрувальник»
Обчислити приклади письмово
265 + 13= 216 + 82 =
744 – 201 = 529 – 403 =
578 – 16 = 949 -327 =
(слайд 3)
278 | Т |
543 | В |
562 | А |
298 | Р |
126 | И |
612 | Н |
ІІІ. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з деякими випадками письмового додавання трицифрових чисел, продовжимо роботу над задачами.
Наші очікування
· Навчитися виконувати письмове додавання трицифрових чисел з переходом через десяток.
· Застосовувати правила короткої форми письмового додавання у розв’язанні простих задач.
· Краще оперувати логічним мисленням та обчислювальними навичками.
· Досконаліше знаходити істинні та хибні висловлення.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
- Прокладемо маршрут нашої подорожі своїми правильними відповідями.
1. Всі учні відкривають свої «маршрутні листи», тобто зошити записують дату.
Загадка
Ця птаха тендітна та сильна,
Пливе вона в річці повільно.
Шия довга, наче спиця,
А постава, як в цариці.(Лебідь)
- Яку цифру лебідь вам нагадує?
- Які числа можна утворити за допомогою цієї цифри?
- Запишіть їх у порядку зростання.
Каліграфічна хвилинка
2 22 …
2. – Ми як дослідники живої природи повинні вміти виконувати не тільки спостереження, а й різні виміри та обчислення
- Пропоную вашій увазі панду, маса тіла якої 154кг. А це тигр, його маса – 236кг.
- Яку дію треба виконати, щоб знайти їх спільну вагу?
236
154
390
- Перший доданок 236. Другий – 154.
Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки - під десятками, сотні – під сотнями. 6 + 4 =10. 0 пишемо під одиницями, 1 переносимо до десятків.
3дес.+5 дес. = 8 дес. та ще 1 дес , отримаємо 9 дес. Запишемо9 під десятками.2 сот. + 1 сот. = 3 сот. Число 3 пишемо під сотнями. Усього 390.
Робота з підручником
3. «Запам’ятай». Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 69)
4. Первинне закріплення (с.69, №432)
- Обчислити приклади, записуючи доданки у стовпчик. (На дошці з коментуванням)
5. Хвилинка – цікавинка
· Бурий ведмідь Скандинавського півострова важить 350кг, а бурі ведмеді, що мешкають на півночі Камчатки зустрічаються довжиною до 3м, а маса деяких особин – майже 1000кг. Порівняйте вагу цих тварин.
· У вовка 2 праві лапи, 2 ліві лапи, 2 задні лапи, 2 передні лапи. Скільки лап разом?
· В один кінець лісу вовк пробіг за 80 хв., а назад за 1год 20хв.Чому?
Фізкультхвилинка
Пташка високо літає.
Зайчик весело стрибає.
Швидко вовк десь пробіжить,
Їжачок в кущах сидить.
Ось з барлоги встав ведмідь.
Всіх звіряток цих любіть!
V. Розвиток математичних знань
1.Фронтальне розв’язування простих задач на додавання.(с.69, №433)
Розв’язування учні записують самостійно у стовпчик.
а)147 + =190 (к.) – назбирав Сашко.
Б) 103 +97 =200 (м.) – у колекції Софійки.
2. Творча робота
- Складіть задачі за поданими виразами .
218 +52 (218 + 52) +218
3. З’ясування істинності та хибності висловлювань
* Індійські слони живуть на Камчатці.
* Зайці полюють на тигрів.
*Єноти активні вночі, а вдень, як правило,відпочивають.
*Рись має чудове цінне хутро.
4. Робота над задачею (№435, С.69)
Продуктивність праці(за 1хв) | Час роботи | Загальний виробіток |
? | 5 хв. | 35 деталей |
?, на 2 деталі більше | ? | 45 деталей |
1) 35 : 5 = 7(д.) – виточив робітник за 1 хв.;
2) 7 + 2 = 9(д.) – виточив другий робітник дня за 1 хв.;
3) 45 : 9 = 5 (хв.) – робітник виточив 45деталей.
6. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с.69, №436)
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
|
|
|
| Оля | Борис |
|
|
|
|
VІ. Підсумок уроку
- От і закінчилась наша подорож до тварин.
Впоралися з усіма завданнями.
- Які знання допомогли нам ?
Вправа «Мікрофон»
- Знання нумерації трицифрових чисел;
- Вміння виконувати додавання трицифрових чисел;
- Розв’язування задач ;
- Оперування логічним мисленням.
VІІ. Домашнє завдання
С.70, №437 – обчислити приклади, №438 – розв’язати задачу.