Винниченко В.М.

Дата народження: 22.05.1970 р.н.

Освіта: Вища,Переяслово-Хмельницький філіал Києвського педагогічного інституту ім.Драгоманова

Спеціальність за дипломом: педагогіка, методика початкового навчання

Педагогічний стаж: 22 роки

Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст II категорії 

Предмет, що викладає: математика, українська мова, літературне читання, образотворче мистецтво, Я у Світі, трудове навчання, фізкультура, музика.

Науково-методична прблема: Формування творчого інтелектуального розвитку учнів, впровадження новітніх інформаційно-комунікативних технологій на уроках математики.

Курси підвищення кваліфікації: Вчитель початкових класів, 13 червня 2014 року.

 

 

 

Конспект уроку математики

3 клас

Гребениківської  загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

Вчитель Рудченко Людмила Василівна

Тема. Письмове додавання  трицифрових чисел з переходом через розряд. Коротка форма коментування письмового додавання. Складання задач на дві дії за даним виразом. Істинні та хибні висловлювання.

Мета:  ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам;     формувати вміння складати задачі на дві дії за поданим виразом; розвивати логічне мислення; виховувати старанність.

Обладнання. Мультимедійна презентація, підручник, тестові завдання.

Тип уроку: урок - подорож

                                                   Хід уроку

І. Організація класу.

Дзвоник дав усім наказ -

До роботи, швидше, клас.

Працюватимемо гарно,

Щоб урок пройшов немарно.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-        Ви зможете відгадати куди ми сьогодні відправимося у подорож до …, якщо правильно обчислите приклади.

Гра «Шифрувальник»

Обчислити приклади письмово

265 + 13=                       216 + 82 =

744 – 201 =                    529 – 403 =

578 – 16 =                      949 -327 =

(слайд 3)

278

Т

543

В

562

А

298

Р

126

И

612

Н

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку

-        Сьогодні на уроці ми ознайомимося з деякими      випадками письмового додавання трицифрових чисел, продовжимо роботу над задачами.

Наші очікування

·      Навчитися виконувати письмове додавання трицифрових чисел з переходом через десяток.

·      Застосовувати правила короткої форми письмового додавання у розв’язанні  простих задач.

·      Краще оперувати логічним мисленням та обчислювальними навичками.

·      Досконаліше знаходити істинні та хибні висловлення.

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

-        Прокладемо маршрут нашої подорожі своїми правильними відповідями.

1.   Всі учні відкривають свої «маршрутні листи», тобто зошити записують дату.

Загадка

Ця птаха тендітна та сильна,

Пливе вона в річці повільно.

Шия довга, наче спиця,

А постава, як в цариці.(Лебідь)

-        Яку цифру лебідь вам нагадує?   

-        Які числа можна утворити за допомогою цієї цифри?

-        Запишіть їх у порядку зростання.

Каліграфічна хвилинка

2  22  …

2.   – Ми як дослідники живої природи повинні вміти виконувати не тільки спостереження, а й різні виміри та обчислення 

-        Пропоную вашій увазі панду, маса тіла якої 154кг. А це тигр, його маса – 236кг.

-         Яку дію треба виконати, щоб знайти їх спільну вагу?

236

154

390    

-        Перший доданок 236. Другий – 154.

Записуємо другий доданок під першим так, щоб одиниці були записані під одиницями, десятки -  під десятками, сотні – під сотнями. 6 + 4 =10. 0 пишемо під одиницями, 1 переносимо до десятків.

3дес.+5 дес. = 8 дес. та ще 1 дес , отримаємо 9 дес. Запишемо9 під десятками.2 сот. + 1 сот. = 3 сот. Число 3 пишемо під сотнями. Усього 390.

Робота з підручником

3.   «Запам’ятай». Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 69)

4.   Первинне закріплення (с.69, №432)

-        Обчислити приклади, записуючи доданки у стовпчик. (На дошці з коментуванням)

5.   Хвилинка – цікавинка

·      Бурий ведмідь Скандинавського півострова важить 350кг, а бурі ведмеді, що мешкають на півночі Камчатки зустрічаються довжиною до 3м, а маса деяких особин – майже 1000кг. Порівняйте вагу цих тварин.

·      У вовка 2 праві лапи, 2 ліві лапи, 2  задні лапи, 2 передні лапи. Скільки лап разом?

·      В один кінець лісу вовк пробіг за 80 хв., а назад за 1год 20хв.Чому?

Фізкультхвилинка 

Пташка високо літає.

Зайчик весело стрибає.

Швидко вовк десь пробіжить,

Їжачок в кущах сидить.

Ось з барлоги встав ведмідь.

Всіх звіряток цих любіть!

V. Розвиток математичних знань

1.Фронтальне розв’язування  простих задач на додавання.(с.69, №433)

Розв’язування учні записують самостійно у стовпчик.

а)147 + =190 (к.) – назбирав Сашко.

Б) 103 +97 =200 (м.) – у колекції Софійки.

2. Творча робота

- Складіть задачі за поданими виразами .

218 +52                     (218 + 52) +218

 

3. З’ясування  істинності та хибності висловлювань

 elephant.jpgrabbit001.jpg

* Індійські слони живуть на Камчатці.

 * Зайці полюють на тигрів.

raccoon001.jpglynx.jpg

*Єноти активні вночі, а вдень, як правило,відпочивають.

*Рись має чудове цінне хутро.

4. Робота над задачею (№435, С.69) 

Продуктивність праці(за 1хв)

Час роботи

Загальний виробіток

            ?

     5 хв.

35 деталей

  ?, на 2 деталі більше

      ?

45 деталей

 

1)  35 : 5 = 7(д.) – виточив робітник за 1 хв.;

2)  7 + 2 = 9(д.) – виточив другий робітник дня за 1 хв.;

3)  45 : 9 = 5 (хв.) –  робітник виточив 45деталей.

6.   Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»  (с.69, №436)

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

 

 

 

 

Оля

Борис

 

 

 

 

VІ. Підсумок уроку

-        От і закінчилась наша подорож до тварин.

Впоралися з усіма завданнями.

-        Які знання допомогли нам ?

Вправа «Мікрофон»

-        Знання нумерації трицифрових чисел;

-        Вміння виконувати додавання трицифрових чисел;

-        Розв’язування задач ;

-        Оперування логічним мисленням.

VІІ.  Домашнє завдання

С.70, №437 – обчислити приклади, №438 – розв’язати задачу.